Helsinki Kellariteater

Kellariteatteri

Kellariteatteri on rühm noori täiskasvanuid, kes tegutsevad Helsingis, Soomes. Esitatav tükk on loodud teatrirühma uute liikmete poolt.

Pealkiri: Kirsikkapuisto on tulessa
Autor: Iida Jauho
Lavastajad: Miro Apostolados, Jussi Järvilehto
Kestus: 1h 30 min (vaheajata)

Mis tunne sul tekib, kui näed, et kõik põleb?

Kirsiaia põlemine on etendus ilust, kaotusest ja temast, keda enam ei eksisteeri. Ilu, millel ei ole enam maailmas kohta. Kirsiaed, mida ei tohiks olla.

Meil inimestena ei ole võimalik valida emotsioone ning kontrollida armastust. Ainus, mida me teha saame, on leppida paratamatusega või sellele vastanduda ja ebaõnnestuda. Me peame edasi liikuma. Eesmärgiga taotleda midagi püha, me hävitame pühalikkuse. Paradiisiaia puud on maha raiutud sõjalaeva ehitamiseks, et massiliselt inimesi hävitada. Paaniline lootus parema homse ees on üles ehitatud energiareservide tühjendamisele, eelarvekärbetele hariduse ja kunsti valdkonnas ning tähtsusetutele piiridele inimeste vahel.

’’Kirsiaia põlemine’’ põhineb Anton Tšehhovi näidendi ’’Kirsiaed’’ ainetel. Trupp kombineerib elemente komöödiast, tragöödiast ning sümbolistlikust teatrist. Kahtlemata klassikalist teost on kasutatud, et arutada aegumatuid teemasid, mis on aktuaalsed nii praegu, kui ’’Kirsiaia’’ loomisaegadel.

TÄHELEPANU: Laval kasutatakse tuld ja lavasuitsu!