KOLM TARKA

Home / KOLM TARKA

Meie festival ei ole kunagi olnud konkurss. Meile meeldib kui ei ole võistluspinget. Tahame hoopis, et tudengiteatrid saaksid väärilist ning abistavat tagasisidet. Nii ongi meil saanud tavaks kutsuda külla Kolm Tarka, kes on üht- või teistmoodi seotud Eesti teatriga. 

Kolm Tarka annavad iga etenduspäeva järel tagasisidet, kuhu oodatakse kuulama kõiki huvilisi, kel samuti on võimalus sõna sekka öelda. Ühtlasi võivad Targad festivali lõppedes soovi korral välja anda eripreemiaid või ära märkida enda lemmikuid. 

Varasemalt on olnud Kolmeks Targaks näiteks Jaanika Juhanson, Kata-Riina Luide, Karol Kuntsel, Janek Vadi, Garmen Tabor, Mait Joorits, Jim Ashilevi, Vallo Kirs, Veljo Reinik, Adeele Sepp, Sven Karja, Taavi Eelmaa, Jussi Kareinen.

 

2017. aasta festivali Kolm Tarka on:

RAGNE VEENSALU

Ragne Veensalu lõpetas  2011. aastal Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia näitleja eriala. Peale kooli lõppu töötas ta Von Krahli Teatris. Nüüdseks on Ragne vabakutseline näitleja, keda võib kohata nii teleekraanil, teatrilaval kui ka Rapla Loomeruumis õpilasi juhendamas.

“Kuidas lükkad Sina oma kohustusi edasi?“

Mõtte saatel: “Ma tegelen sellega natuke hiljem“. Kui kohe ei tee, ei saagi kunagi tehtud.

 

VALLO KIRS

Vallo Kirs on Ugala teatri näitleja ja lavastaja.

“Kuidas lükkad Sina oma kohustusi edasi?”

Hea küsimus. Hakkasin mõtlema, et mis see “kohustus” on… Sellega seoses meenus üks enda lemmiktsitaate: “Vabadus on see, kui sa saad ise valida endale ahelad”. Aga jah. Vahel lükkan julmalt edasi. Vahel tuleb endale valetada. Vahel olen lihtsalt laisk.

 

ERKI AULE

Erki Aule on mitmekümne aasta jooksul teinud mitukümmend lavastust erinevates teatrites. Lisaks on ta kirjutanud mitu näidendit üksinda ja koos Enn Vetemaaga. Talle meeldivad mänguline teater ja elulised teemad.

“Kuidas lükkad Sina oma kohustusi edasi?”

“Kohustusi lükkan ma edasi suure südamevaluga, sest ma tean, et nende edasilükkamise kergus on pöördvõrdeline nende hilisema täitmise raskusega.”