KOLM TARKA

Meie festival ei ole kunagi olnud konkurss. Meile meeldib kui ei ole võistluspinget. Tahame hoopis, et tudengiteatrid saaksid väärilist ning abistavat tagasisidet. Nii ongi meil saanud tavaks kutsuda külla Kolm Tarka, kes on üht- või teistmoodi seotud Eesti teatriga. 

Kolm Tarka annavad iga etenduspäeva järel tagasisidet, kuhu oodatakse kuulama kõiki huvilisi, kel samuti on võimalus sõna sekka öelda. Ühtlasi võivad Targad festivali lõppedes soovi korral välja anda eripreemiaid või ära märkida enda lemmikuid. 

Varasemalt on olnud Kolmeks Targaks näiteks Jaanika Juhanson, Kata-Riina Luide, Karol Kuntsel, Janek Vadi, Garmen Tabor, Mait Joorits, Jim Ashilevi, Vallo Kirs, Veljo Reinik, Adeele Sepp, Sven Karja, Taavi Eelmaa, Jussi Kareinen, Ragne Veensalu, Erki Aule.

 

2018. aasta festivali Kolm Tarka:

FOTO: Jaana Süld

Kaisa Selde

Näitleja Kaisa Selde on sündinud 8. jaanuaril 1987. Aastal. Ta on lõpetanud Tallinna Reaalkooli 2005. aastal ja Turu Kunstiakadeemia nukukunsti eriala 2011. aastal, millest 2008/2009 õppis Barcelona Teatriinstituudis füüsilise teatri erialal. Peale lõpetamist asus ta tööle NUKU teatrisse.

“Ootan ausust, mängulusti ja -tahet, entusiasmi ja säravaid silmi. Ootan, et tekst läheks sassi, sest siis tekibki aus ja ehe olemine laval. 🙂 Tahaksin näha, kes on need noored ja miks nad seda teevad, ehk siis avatust ja julgust olla ise.”

 

FOTO: Paul Meiesaar

Karl Robert Saaremäe

Karl Robert Saaremäe on 25 aastane noormees, kes lõpetas möödunud kevadel TÜVKA teatrikunsti eriala 11. lennu. Praegu on ta Viljandis pesitsev vabakutseline näitleja, kes hindab teatris huvitavaid lahendusi, kauneid mõtteid, kindlaid maailmu ja ennekõike inimestevahelisi suhteid. “ Inimesed üleüldse pakuvad mulle meeletut huvi, rõõmu ja naudingut. Põhjendatult on minu arvates teatris kõik võimalik (ja lubatud).”

 

Kärt Tammjärv

Nätileja Kärt Tammjärv on sündinud 11. juunil 1991. aastal. Ta on lõpetanud Pelgulinna gümnaasiumi kunstiklassi  2010. aastal ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Lavakunstikooli  näitleja eriala 26. lennu 2014. Aastal. 2012 aastal oli ta vahetusüliõpilane näitleja õppesuunal Rose Bruford College’s ning 2011 aasta augustis vahetusüliõpilane Nordic Common Studies raames näitleja õppesuunal  Listahaskoli Islandsis. Töötab alates 2014. aastast Teatris Vanemuine. “Loodan festivalil kohata palju entusiasmi ning rõõmu, mis meid täidab, kui saame tegeleda sellega, mida armastame. Säravaid silmi ning usku sellesse, et kõik on võimalik.”.