FESTIVALIST

 

MIS? 

Tudengite Teatripäevad on iga-aastane üli- ja rakenduskõrgkoolide harrastusteatrite ning üleüldiselt tudengite teatraalsete ja loominguliste truppide festival, mis leiab reeglina aset veebruarikuu teisel nädalavahetusel Viljandis. Läks liiga keeruliseks? Teeme kohe lihtsamaks! Iga aasta veebruaris saab Viljandi linnast koht, kus tudengitest koosnevad loomingulised koosseisud annavad kolme päeva jooksul igaüks ühe etenduse. See pole võistlusprogramm, kuid et trupid saaksid oma tegevusele väärtuslikku tagasisidet on etendusi hindama kutsutud Kolm Tarka ehk teatriprofessionaalidest žürii. Lisaks etendustele ja avalikele tagasiside aruteludele toimuvad festivali vältel ka õpitoad, kus pakume osalevatele truppidele võimalust end nii teatritegemisega otseselt kui kaudselt seotud valdkondades arendada. Samuti oleme alati hoolitsenud selle eest, et neis pimedates õhtutes oleks ka melu ning seepärast on tähtis osa ka festivali õhtusel programmil – Festivali Klubil.

Teatripäevi on aastate jooksul korraldatud koostöös mitmete Viljandi linna asutustega nagu näiteks kolledž/nüüdne akadeemia, linnaraamatukogu, noortekeskus. Festival on pikkade traditsioonidega – see toimub 2018 aastal juba 16. korda!

 

KES? 

Festival Tudengite Teatripäevad ühendab osalevaid teatritruppe nii Eestist kui välismaalt, teatritegemise meistriklassi Kolme Targa ning õpitubade juhendajate näol ning teatrihuvilist publikut, kes on lahkesti oodatud mõnusasse õhkkonda etendusi nautima. Festivali korraldavad Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia üliõpilased erinevatelt erialadelt.

 

MIKS? 

Hästi lihtne oleks ju mõelda ja öelda et lihtsalt niisama, lõbu pärast. Lõbu ja lust on vaid üks osa sellest nädalavahetusest. Tähtis on see, et sarnaste huvidega inimestel oleks kohtumispaik ning nende poolt loodav ei jääks ainult proovisaalidesse. Et nad saaksid esineda, väljendada, võimaluse üksteiselt võtteid maha spikerdada, tutvuda, tunda küünarnukitunnet, arutada, mõelda kuidas kiiremini, kõrgemale, kaugemale. Festival kannab olulist rolli olles Eestis ainus väljund tudengiteatrutruppidele ja üliõpilastest koosnevate harrastusteatrite tegevusele.

15. Tudengite Teatripäevade fotogalerii leiab SIIT, SIIT ja SIIT!